Nová linka do Petrohradu z Budapešti

0

Letecká spoločnosť Wizz Air dnes ohlásila otvorenie novej linky z Budapešti do ruského Petrohradu. Začiatok prevádzky je naplánovaný na 27. augusta 2017, pričom lietadlá budú medzi mestami premávať 2x týždenne. Letenky za výhodné ceny si už zákazníci môžu zakúpiť na webovej stránke spoločnosti Wizz Air.

Pre Wizz Air je to v poradí už druhá linka do Ruska, ktorú prevádzkuje z Budapešti. Prvou bola linka do Moskvy, ktoré je v prevádzke od septembra 2013. Nová linka do druhého najväčšieho ruského mesta bude premávať vždy v stredu a v nedeľu (od 31. októbra vždy v utorok a sobotu).

Nové letecké spojenie do Petrohradu určite poteší cestovateľov zo Slovenska, pre ktorých bola cesta do Petrohradu mierne komplikovaná a bolo nutné využívať prestupné lety cez Moskvu, alebo drahé priame lety z Viedne. Vďaka častým akciovým ponukám Wizz Airu budeme môcť od augusta navštíviť Petrohrad pohodlne z Budapešti priamym letom za veľmi výhodné ceny.

Petrohrad alebo aj Saint Petersburg je hlavným prístavným mestom pri Baltskom mori, ležiace na delte rieky Neva. Je považované za kultúrne centrum Ruska. Nachádza sa tu množstvo unikátnych architektonických skvostov a turisti tu nájdu viac ako 200 múzeí a galérií. Mesto je zároveň jedným z hlavných obchodných, finančných a priemyselných centier v Rusku.

Čo môžete vidieť v Petrohrade?

Mapa Petrohradu

Zdroj: Wizz Air

Zdieľať

Pridajte komentár: