Letisko Brusel | CRL | Brussels South Charleroi Airport

0

Letisko Charleroi Airpot leží južne od Bruselu a lietajú naň najmä nízkonakladové letecké spoločnosti Ryanair a Wizz Air. Od Bruselu je vzdialené cca. 1 hodinu jazdy autobusom a taktiež poskytuje spojenie do ďalších destinácií v Belgicku. Letisko Charleroi má jednu pristávacia dráhu s dĺžkou 2 550 metrov. Pri ceste zo Slovenska môžu cestujúci využiť priame letecké spojenie spoločnosti Ryanair z letiska M.R.Štefánika v Bratislave.

Základné informácie

IATA kód: CRL
Webová stránka: www.charleroi-airport.com/
E-mail: info@charleroi-airport.com
Telefón: +32 78 15 27 22

Kontakt

Brussels South Charleroi Airport
rue des Frères Wright 8
B-6041 Charleroi
Belgium

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Brusel

Doprava autobusom

Letisko Brusel Charleroi má priame autobusové linky do destinácií Brusel, Brúg a Ghentu a do Lille a Luxemburgu Luxemburg

Linka do Bruselu
Je najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Bruselu. Pohodlné moderné autobusy odchádzajú v polhodinových intervaloch. Cesta do Bruselu trvá približne 55 minút čistého času. Je potrebné rátať s prípadnými zápchami na vstupoch do Bruselu, takže v špičke je potrebné vyhradiť si dostatočný čas na cestu na/z letiska. Lístky si môžete zakúpiť pred odletovým terminálom. Zastávka autobusu na letisku Charleroi sa nachádza na pravo od príletového terminálu (exit 3 a 4). Autobus stojí na stanici Bruxelles-Midi / Brussel Zuid, odkiaľ je priame napojenie na linky metra a taktiež medzinárodné vlakové spojenia do celého sveta. Cena spiatočného lístku letisko – Brusel – letisko je 31 €. Lístky si môžete rezervovať aj online.
Cestovný poriadok, cenník a rezervácia lístkov

Linka Brugy – Ghent a Linka Lille – Luxemburg
Zastávka linky sa nachádza na ľavo od príletového terminálu.
Cestovný poriadok, cenník a rezervácia lístkov

Z letiska Charleroi premáva aj autobusová linka A do mestečka Charleroi na vlakovú stanicu Charleroi-South station.

Doprava vlakom

Vlaková stanica Charleroi-South station je spojená s letiskom Brusel Charleroi autobusovou linkou A. Stanica poskytuje vlakové napojenie na spoje v rámci celého Belgicka.

Doprava taxíkom

Letisko je obsluhované aj viacerými taxislužbami.
Viac informácií

Doprava autom

Letisko Brusel Charleroi má skvelé napojenie na hlavné cestné ťahy v Belgicku (cesta E42, A54, R3). Nachádza sa iba 10 km od mestečka Charleroi a 70 km od centra Bruselu. Na letisku sú k dispozícii služby krátkodobého a dlhodobého parkovania.

Parkovanie na letisku Brusel

Krátkodobé parkovanie na letisku Brusel Charleroi je možné na parkovisku PE Express, ktoré je vzdialené 2 minúty chôdze od terminálu.

Dlhodobé parkovanie na letisko Brusel Charleroi je možné na parkoviskách P1 a P1 Lock Park. Parkovisko P1 poskytuje dlhodobé parkovanie, pričom je vzdialené 5 minút chôdze od terminálu. Parkovisko P1 Lock Park poskytuje zabezpečené parkovanie vo viacposchodovom parkovacom dome, pričom je od terminálu vzdialené 2 minúty chôdze.
Cenník a rezervácia parkovania na letisku Brusel Charleroi

Prenájom auta na letisku Brusel

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Orientácia na letisku Brusel

Pre lepšiu orientáciu si môžete pozrieť prehľadnú mapu priestorov letiska.

Ubytovanie v okolí Bruselu

Mapa letiska Brusel

Zdieľať

Pridajte komentár: