Letisko Budapešť | BUD | Ferenc Liszt International Airport

0

Letisko Budapešť je hlavným, najväčším a najrušnejším medzinárodným letiskom v Maďarsku. Letisko je jedným z najdôležitejších letísk v strednej a východnej Európe. Má dve pristávacie dráhy, pričom dlhšia z nich meria 3707 metrov. Je domovskou základňou leteckej spoločnosti Wizz Air a taktiež sa na ňu zameriava aj konkurenčný prepravca Ryanair. Vzhľadom na polohu Budapešti blízko Slovenska je toto letisko vo veľkej miere využívané aj obyvateľmi južného, západného a východného Slovenska.

Základné informácie

IATA kód: BUD
Webová stránka: www.bud.hu
E-mail: info@bud.hu
Telefón: +36 (1) 296-7000

Kontakt

Budapest Airport Zrt.
BUD Nemzetközi Repülőtér
1675 Budapest Pf. 53.
Hungary

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Budapešť

Doprava autobusom a metrom

Z letiska sa do centra Budapešti dostanete prostredníctvom kombinácie metra a autobusovej linky miestnej hromadnej dopravy.

Na letisku nastúpite na linku 200E, ktorá premáva na stanicu metra Kőbánya-Kispest. Tu nastúpite na linku metra M3 (smer Újpest Közpon). V rámci mesta môžete prestúpiť na linky M1 a M2 na stanici Deák Ferenc tér. Pri ceste na letisko využite linky v opačnom poradí.

Cestovné lístky je možné zakúpiť v automatoch pred terminálom, na zastávkach a v staniciach metra, v trafikách a na pošte.

Zastávka autobusovej linky 200E sa nachádza pred príletovým terminálom.

Cestovný poriadok MHD v Budapešti

Doprava vlakom

Vlakom sa dostanete priamo do centra Budapešti, na stanicu Ferihegy, odkiaľ sa mnohými spojmi dostanete na stanicu Ferihegy. Na stanicu premávajú medzinárodné a samozrejme aj regionálne vlaky. Zo stanice premávajú na letisko pravidelné autobusové spojenia linky 200E.

Doprava taxíkom

Prepravu taxíkom z letiska zabezpečuje spoločnosť Főtaxi’s.
Kontakt: +36 1 222 2 222

Bežná cena do centra Budapešti je okolo 22 €. (6500 HUF)

Doprava autom

Letisko Budapešť je ľahko dostupné autom z celej Budapešti, pričom v závislosti od hustoty dopravy by ste mali cestu zvládnuť po rýchlostnej ceste za 20-60 minút.

Parkovanie na letisku

Parkovanie na letisku Budapešť

Krátkodobé parkovanie na Letisku Budapešť je možné na parkovisku P Terminal Parking, ktoré je vzdialené od terminálu necelú minútu chôdze. Parkovanie je spoplatnené.

Dlhodobé parkovanie na Letisku Budapešť je možné na parkoviskách P Holiday Plus Parking (cca. 4 minúty chôdze k terminálu) , P Holiday Parking (cca. 8 minút chôdze k terminálu), P Business Parking (2 minúty jazdy shuttle busom) a P Premium Parking (bezprostredne vedľa odletového terminálu). Parkovanie je spoplatnené.

Cenník parkovania na Letisku Budapešť

Online rezervácia parkovania

Mapa areálu letiska a parkovísk

Prenájom auta na letisku Budapešť

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Orientácia na letisku Budapešť

Pre lepšiu orientáciu si môžete pozrieť prehľadnú mapu priestorov letiska.

Ubytovanie v okolí Budapešti

Mapa letiska Budapešť

Fotogaléria

Zdieľať

Pridajte komentár: