Aká batožina je v cene letenky u Wizz Airu?

0

Letecká spoločnosť Wizz Air má pre prepravu batožiny na svojich linkách prísne pravidlá, ktoré sa oplatí dodržiavať. V opačnom prípade Vás môže na letisku čakať nemilé prekvapenie v podobe doplatku za nadrozmernú batožinu. Venujte preto pri rezervácii letenky dostatočnú pozornosť povoleným rozmerom batožiny a prípadným doplatkom.

Má Wizz Air palubnú batožinu zahrnutú v cene letenky?

Áno aj nie. Na palubu lietadla si môžete so sebou vziať zadarmo 1 kus príručnej batožiny o maximálnych rozmeroch 42 x 32 x 25 cm, pričom táto batožina sa musí zmestiť pod sedadlo pred vami. Nejedná sa teda o klasický malý cestovný kufrík, ako v prípade Ryanairu, ale skôr o ruksak alebo malú cestovnú tašku.

Okrem toho si môžete na palubu lietadla vziať ešte 1 kus príručnej batožiny o rozmeroch 56 x 45 x 25 cm, pričom táto musí byť uložená v odkladacích schránkach nad sedadlami a musíte ju tam dokázať umiestniť vlastnými silami. Tento druhý kus palubnej batožiny je však už spoplatnený.

Cestujúci so zakúpeným Priority Boardingom si môžu na palubu vziať ešte 1 dodatočný kus príručnej batožiny o maximálnych rozmeroch 40 x 30 x 18 cm (napr. príručná taška, taška s notebookom, fotoaparát).

Poplatky za batožinu

  • Malá príručná batožina – max. 42 x 32 x 25 cm – zadarmo
  • Väčšia príručná batožina – max. 56 x 45 x 25 cm – 14 € (jedna cesta)
  • Podpalubná batožina – max. 23 kg – 25 €
  • Podpalubná batožina – max. 32 kg – 35 €
  • Športové náčinie – 30 €

Poplatky za batožinu pre členov WIzz Discount Clubu:

  • Malá príručná batožina – max. 42 x 32 x 25 cm – zadarmo
  • Väčšia príručná batožina – max. 56 x 45 x 25 cm – 9 € (jedna cesta)
  • Podpalubná batožina – max. 23 kg – 20 €
  • Podpalubná batožina – max. 32 kg – 30 €
  • Športové náčinie – 30 €

Batožinu je najvýhodnejšie pridať k objednávke už pri rezervácii letenky. Pokiaľ si samozrejme nechcete zbytočne priplácať priamo na check-ine. Do podpalubia je možné vziať na 1 osobu maximálne 3 x 32 kg batožinu. Pokiaľ plánujete cestovať s veľkou batožinou aspoň dvaja, určite sa Vám oplatí investícia do členstva vo Wizz Discount Clube.

Ak sa chystáte letieť s Wizz Air, venujte batožine náležitú pozornosť. Letenka Vás môže veľa krát stáť menej ako preprava samotnej batožiny. Nezabudnite preto zarátať do finálnej ceny letenky aj túto veličinu.

Ceny a rozmery batožiny sú aktualizované k 20.1.2016.

Zdroj: www.wizzair.com

Zdroj titulná foto: Robert Couse-Baker / travel light [explore]/ Flickr / CC

Zdieľať

Pridajte komentár: