Wizz Air zväčšuje veľkosť bezplatnej batožiny na svojich letoch

0

Maďarský letecký prepravca Wizz Air vypočul sťažnosti a priania zákazníkov a robí významný krok k zlepšeniu spokojnosti svojich pasažierov. Tí si budú môcť na palubu lietadla vziať od 29. októbra 2017 väčšiu bezplatnú príručnú batožinu s rozmermi až 55 × 40 × 23 cm.

Doteraz patril Wizz Air medzi spoločnosti, ktoré síce umožňovali pasažierom vziať si na palubu príručnú batožinu, ale za štandardný rozmer si museli cestujúci priplatiť. V cene letenky bola iba malá príručná batožina o neštandardnom rozmere 42 x 32 x 25 cm. Do tejto veľkosti spadajú akurát tak malé batohy, prípadne drobné cestovné tašky, do ktorých sa len ťažko zbalíte na pár dňový výlet. Toto nastavenie síce umožnilo Wizz Airu stlačiť základné ceny leteniek na minimálnu úroveň, ale v porovnaní s takým Ryanairom, ktorý má príručnú batožinu započítanú už v cene letenky, bola po započítaní batožiny k cene letenky ponuka Wizz Airu na rovnakých linkách drahšia.

Wizz Air batožina do 29. októbra 2017

To sa však teraz zmení a Wizz Air od 29. októbra 2017 umožní pasažierom bezplatnú prepravu príručnej batožiny o rozmere 55 x 40 x 23 cm a maximálnej hmotnosti 10 kg už v základnej cene letenky. Doplácať si tak budú musieť iba za podpalubnú batožinu, prípadne malú príručnú tašku. Wizz sa tak priblíži k svojmu najväčšiemu konkurentovi Ryanairu. Ten ma však naďalej výhodu v tom, že pasažierom okrem štandardnej príručnej batožiny o rozmere 55 x 40 x 20 cm umožňuje vziať na palubu aj ďalší kus malej príručnej batožiny o rozmere 35 x 20 x 20 cm.

Wizz Air batožina po 29. októbri 2017

V každom prípade je to od Wizz Airu krok správnym smerom, ktorý ocenia zaiste všetci existujúci pasažieri. Zároveň sa dá očakávať, že vďaka tomuto kroku pritiahne spoločnosť na svoje linky aj nových zákazníkov, pre ktorých bola práve nevyhnutnosť priplácať si za palubnú batožinu veľkou prekážkou.

Zdroj: Wizz Air

Zdieľať

Pridajte komentár: