Emirates rozšírili v roku 2016 lety s Airbusom A380 na 8 nových letísk.

0

Letecká spoločnosť Emirates je najväčším prevádzkovateľom lietadiel typu Airbus A380. Svoju flotilu neustále rozširuje a aj vďaka jej veľkosti obsluhuje čoraz väčší počet liniek práve týmto typom lietadla. V roku 2016 začala lietať pravidelne s obrou A380tkou do 8 destinácií. Na veľkú radosť fanúšikov lietadiel patria k „šťastným“ letiskám aj tie vo Viedni a Prahe. Komfort a pohodlie tohto najväčšieho dopravného lietadla na svete tak môžu využívať aj cestujúci zo Slovenska.

Medzi nové lokality, kam zavítal Airbus A380 spoločnosti Emirates patria Washington DC, Birmingham, Praha, Taipei, Viedeň, Chicago, Amman a Guangzhou. Pri odletoch z Viedne môžu cestujúci zo Slovenska využiť služby tohto lietadla pri popoludňajšom lete do Dubaja.

Okrem toho spoločnosť Emirates začala prevádzkovať najdlhší let s lietadlom typu Airbus A380 z Dubaia do Aucklandu v Austrálii a najkratší let z Dubaja na letisko Doha.

Emirates zaradili Airbus A380 do flotily 1.augusta 2008. Od vtedy sa ich počet zväčšil na 83 kusov a stále čaká na dodanie vyše 50 nových kusov tohto dvojposchodového lietadla.

Zdieľať

Pridajte komentár: