Mapa sedenia v lietadlách Ryanair

2

Pri cestovaní s leteckou spoločnosťou Ryanair sa pri rezervácii letenky stretnete s možnosťou výberu a rezervácie konkrétneho miesta v lietadle. Aby sme Vám uľahčili výber, pripravili sme stručný prehľad o možnostiach sedeniach v lietadlách spoločnosti Ryanair.

Aktuálne Ryanair využíva iba jeden typ lietadla a to Boeing 737-800. Je to obľúbené dopravné lietadlo na krátke a stredne dlhé vzdialenosti. V konfigurácii pre Ryanair je schopné pojať na palube až 189 cestujúcich. Okrem typu Boeing 737-800 plánuje spoločnosť Ryanair zaradiť v dohľadnej dobe aj novú generáciu Boeingu 737-MAX.

Mapa sedenia v lietadlách Ryanair

Vďaka využívaniu jedného typu lietadla sa v strojoch Ryanairu vždy ľahko zorientujete.

  • Tmavomodré sedadlá v radách 1, 2, 15 a 16 sa vyznačujú zväčšeným priestorom na nohy. Pokiaľ patríte medzi vysokých ľudí, pri dlhších letoch si radšej priplaťte a rezervujte si práve tieto sedadlá.
  • Žlte sedadlá v 2 a 5 rade sú obľúbené najmä pre možnosť prioritného nastúpenia, ale najmä vystúpenia z lietadla po prílete do cieľovej destinácie.
  • Modré a svetlo modré sedadlá v radách 6 – 33 sú štandardné, pričom modré umožňujú relatívne rýchle vystúpenia z lietadla. Zadná časť lietadla sa čiastočne zužuje, preto v posledných 3 radách počítajte s obmedzeným priestorom na batožinu a pocitovo stiesnenejším prostredím. Zároveň sa v zadnej časti nachádzajú 2 toalety, takže každú chvíľu okolo Vás bude niekto chodiť.

Sedadlá na letoch spoločnosti Ryanair si nemusíte rezervovať a budú Vám pridelené počas chceck-inu zadarmo. Avšak musíte počítať s tým, že si nemôžete bezplatne vybrať preferované miesto. Pokiaľ chcete mať istotu, že budete sedieť na obľúbenom mieste, radšej si priplaťte a rezervujte si sedenie vopred za poplatok. Ceny za rezerváciu sa aktuálne pohybujú od 8 €/miesto/1 let (za štandardné miesto) až po 15 €/miesto/1 let za najlepšie miesta s rozšíreným priestorom na nohy.

Pri rezervácii tmavomodrých a žltých miest zároveň získate v cene rezervácie aj možnosť prioritného nastúpenia na palubu lietadla, čo sa môže hodiť, pokiaľ chcete mať istotu, že sa Vaša príručná batožina dostane na palubu a nebude bezplatne umiestnená v podpalubnom batožinovom priestore pri preplnených letoch. Sedadlá si môžete rezervovať už pri kúpe letenky, prípadne kedykoľvek po zakúpení v zákazníckej zóne, maximálne však 2 hodiny pred odletom.

Pozrite si aj ponuku lacných leteniek so spoločnosťou Ryanair.

Zdroj: Ryanair

Zdieľať

2 komentáre

  1. Marek Beregi - pridané:

    Dobrý deň chcel by som sa opýtať či sa dajú zmeniť miesta v lietadle keď mám zakúpenú letenku rozladili našu skupinu.let 9027 , 31A,31B,11F chceme sedieť spolu ďakujem

    • Dobrý deň, predpokladám, že sa jedná o leteckú spoločnosť Ryanair, už ste uskutočnili online check-in a systém vám rozhádzal miesta po rôznych častiach lietadla. V tomto prípade to už žiaľ nie je možné zmeniť. Skúste sa však obrátiť na call centrum Ryanairu, možno vám pri väčšej skupine urobia ústupok a za doplatok umožnia prerezervovať miesta pri sebe. Žial Ryanair nedávno zmenil pravidlá pre automatické pridelovanie miesta v lietadle pri online chceck-ine a robí práve takéto nepríjemné rozdelenia spolucestujúcich. Snažia sa tým „motivovať“ pasažierov, aby si priplatili za rezerváciu miesta…

Pridajte komentár: