Na Bratislavskom letisku M.R.Štefánika sa môžete počas leta obrátiť na informátorov

0

Letisko M.R.Štefánika v Bratislave na letnú dovolenkovú sezónu opäť pripravilo pre svojich cestujúcich pomocnú ruku v podobe informátorov. Cestujúci sa na nich môžu obrátiť s otázkami týkajúcimi sa napríklad ich letu, orientácie na letisku a mnohými ďalšími.

Informátorov na letisku spoznáte podľa tričiek s nápisom „Rád/Rada Vám pomôžem“. Budú sa pohybovať vo verejnej časti letiska počas najvyťaženejších časov letnej sezóny. K dispozícii bude 8 takýchto informátorov, prevažne z radov študentov stredných a vysokých škôl.

Informátori vám poradia s orientáciou na letisku, s informáciami o časoch odletov, o čase otvorenia registrácie na odlet, o prepravných podmienkach jednotlivých leteckých spoločností a taktiež s informáciami ohľadom zakázaných predmetov v batožine, prípadne limitoch v preprave tekutín. Nápomocní budú najmä pre pasažierov, ktorí využívajú leteckú dopravu sporadicky alebo prvý raz. Pre nich býva orientácia na letiskách obrovským problémom a zároveň stresujúcim faktorom. Pomoc informátorov tak napomôže hlavne k pohode a kľudu pasažierov pred ich prvým letom.

Ak letíte prvý krát, prečítajte si aj 10 rád, ako prežiť let bez stresu.

Na letisku je samozrejme pre cestujúcich k dispozícii aj 24 hodinová Centrálna informačná služba v odletovej hale, na ktorú sa môžu kedykoľvek obrátiť, či už osobne, e-mailom alebo telefonicky.

Zdroj: BTS.aero

Zdieľať

Pridajte komentár: