Letisko Belehrad | BEG | Belgrade Nikola Tesla Airport

0

Letisko Belehrad je najrušnejším letiskom v Srbsku. V roku 2006 bolo pomenované po známom vedcovi a vynálezcovi ako Letisko Nikola Teslu. Centrum Belehradu sa nachádza od letiska 18 kilometrov. Letisko má jednu pristávaciu dráhu s dĺžkou 3400 metrov. Služby letiska ročne využíva viac ako 4 milióny pasažierov. Jednu zo svojich základní tu má napríklad letecká spoločnosť Wizz Air. Zo Slovenska aktuálne nepremáva do Belehradu žiadne priame letecké spojenie.

Základné informácie

IATA kód: MRS
Webová stránka: www.beg.aero
Telefón: (+381 11) 209 4000

Kontakt

Belgrade Nikola Tesla Airport JSC
11180 Beograd 59
Republic of Serbia

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Belehrad

Doprava autobusom

Letisko Belehrad sa nachádza 18 kilometrov od centra mesta. Dopraviť sa naň môžete prostredníctvom viacerých autobusových liniek, ktoré spájajú Belehrad s letiskom. Cesta z letiska do centra trvá autobusu približne pol hodinu. Lístok na autobus si zakúpite priame u šoféra autobusu.

Viac informácií o linkách

Doprava vlakom

Na letisko Belehrad nepremáva žiadne priame vlakové spojenie. Na prestup však môžete využiť vlakovú stanicu, ktorá sa nachádza priamo v Belehrade.

Doprava taxíkom

Pre dopravu z letiska Belehrad môžete využiť aj služby taxislužieb. Stanovisko taxíkov sa nachádza pred budovou príletov. V rámci cesty z letiska do Belehradu je mesto rozdelené do 6 zón, pre ktoré platia presné ceny, takže vždy presne viete, koľko zaplatíte.

Viac informácií o taxislužbe a zónach

Doprava autom

Letisko Belehrad je prístupné aj vlastným automobilom po diaľnici E-70 a E-75. Na letisko vás z cesty navedú smerové tabule s označením Aerodrom (Airport). Auto si môžete odparkovať na viacerých platených parkovacích plochách.

Parkovanie na letisku Belehrad

Pre krátkodobé a dlhodobé parkovanie na letisku Belehrad môžete využiť parkovacie plochy, ktoré sa nachádzajú hneď oproti terminálu. Kapacita parkoviska je 569 parkovacích miest. Parkovanie na letisku Belehrad je spoplatnené. Okrem neho sú k dispozícii aj ďalšie plochy, ktoré sa nachádzajú v pešej dostupnosti terminálu

Viac informácií a ceny parkovania

Prenájom auta na letisku Belehrad

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Orientácia na letisku Belehrad

Pre lepšiu orientáciu si môžete pozrieť prehľadnú mapu priestorov letiska.

Ubytovanie v okolí Belehradu

Mapa letiska Belehrad

Zdieľať

Pridajte komentár: