Letisko Reykjavík – Keflavík – Island | KEF | Keflavík International Airport

0

Letisko Reykjavík – Keflavík je najväčšie letisko na ostrove Island a zároveň hlavným uzlom pre medzinárodné lety smerujúce na ostrov. Letisko sa nachádza 50 kilometrov juhozápadne od Reykjavíku a 3 kilometre západne od mesta Keflavík. Na pristávanie slúžia aktuálne dve pristávacie dráhy s dĺžkou 3054 a 3065 metrov. Letisko je pomerne vyťažené a jeho služby ročne využíva viac ako 6 miliónov pasažierov, ktorých láka najmä krásna príroda na ostrove Island. Na letisko Keflavík majú základňu letecké spoločnosti Icelandair a WOW air. Pri ceste zo Slovenska môžete využiť priame letecké spojenia z Budapešti alebo Prahy.

Základné informácie

IATA kód: KEF
Webová stránka: www.kefairport.is
E-mail / Online formulár: kefairport@kefairport.is
Telefón: +354 425 6000

Kontakt

Keflavík International Airport
235, Island

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Reykjavík – Keflavík

Doprava autobusom

Pohodlným spôsobom dopravy z letiska Reykjavík do centra hlavného mesta Ryakjavík je využitie autobusovej dopravy. Letiskový expres premáva približne 35-45 minút po každom plánovanom prílete lietadla a taktiež pri ceste na letisko s dostatočným predstihom pred plánovaným odletom lietadla. Pokiaľ plánujete cestu autobusom, odporúčame vám rezervovať si cestovné listy dopredu.

Viac informácií o doprave autobusom

Doprava vlakom

Na ostrove Island nie je k dispozícii vlaková doprava.

Doprava taxíkom

Na dopravu z letiska Reykjavík – Keflavík môžete využiť aj služby taxislužieb, ktorých stanovisko sa nachádza pred terminálom. Viac informácií o službe taxi a kontakt na jednotlivé spoločnosti

Doprava autom

Väčšina turistov využíva na dopravu po ostrove automobil, ktorý si požičia v niektorej z autopožičovní. Letisko je pohodlne prístupné po miestnych komunikáciách a taktiež poskytuje dostatok parkovacích miest.

Parkovanie na letisku Reykjavík – Keflavík

Pre krátkodobé a dlhodobé parkovanie na letisku Reykjavík – Keflavík môžete využiť viaceré parkovacie plochy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti terminálu. Parkovanie na letisku je spoplatnené.

Pozrite si prehľadnú mapu parkovísk a ceny parkovného

Prenájom auta na letisku Reykjavík – Keflavík

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly. Zoznam autopožičovní

Orientácia na letisku Reykjavík – Keflavík

Pre lepšiu orientáciu si môžete pozrieť prehľadnú mapu priestorov letiska.

Ubytovanie na Islande a v okoli Reykjavíku

Mapa letiska Reykjavík – Keflavík

Zdroj titulná foto: SuperJet International Follow / SSJ100 Keflavik runways / Flickr / CC

Zdieľať

Pridajte komentár: