Letisko Kos | KGS | Kos Island International Airport

0

Malé medzinárodné letisko na ostrove Kos sa nachádza približne uprostred ostrova. Od hlavného mesta ostrova Kos je vzdialené zhruba 20 kilometrov. Počas roka obsluhuje pravidelné linky z Atén a Solúnu. Počas letnej dovolenkovej sezóny však ožije a zavítajú naň stovky charterových letov z celej Európy. Zo Slovenska na ostrov Kos lietajú iba nepravidelné charterové linky.

Základné informácie

IATA kód: KGS
Webová stránka: www.hcaa.gr
Telefón: + 30 22420-56000

Kontakt

Kos Island International Airport
Kos 85302
Dodekanisa
Greece

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Kos

Doprava autobusom

Z Letiska Kos premávajú autobusové linky do hlavného mesta Kos. Okrem toho zvyknú dovolenkárov rozvážať do hotelových komplexov súkromné autobusové linky, ktoré zabezpečujú priamo cestovné kancelárie.

Doprava taxíkom

Na dopravu z a na letisko Kos môžete využiť aj službu miestnych taxislužieb. Stanovisko taxíkov sa nachádza priamo pred terminálom.

Doprava autom

Letisko Kos je dostupné aj autom. Pre cestujúcich sú na letisku a v jeho blízkom okolí k dispozícii viaceré auto požičovne. Parkovisko sa nachádza neďaleko budovy terminálu.

Parkovanie na letisku Kos

Pre krátkodobé a dlhodobé parkovanie na letisku Kos môžete využiť viaceré parkovacie plochy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti terminálu. Parkovanie na letisku je spoplatnené.

Prenájom auta na letisku Kos

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Ubytovanie na ostrove Kos

Mapa letiska Kos

Zdieľať

Pridajte komentár: