Letisko Rhodos | RHO | Rhodes International Airport Diagoras

0

Vstupnou bránou pre väčšinu dovolenkárov smerujúcich na grécky ostrov Rhodos je letisko Diagoras, nachádzajúce sa severe ostrova neďaleko hlavného mesta Rhodos. Je to menšie letisko, ktoré ale dokáže obslúžiť veľké dovolenkové nápory cestujúcich prichádzajúcich najmä z mnohých európskych destinácií. Zo Slovenska na Rhodos lietajú iba charterové lety počas letnej turistickej sezóny. Pravidelná linka v súčasnosti nie je k dispozícii.

Základné informácie

IATA kód: RHO
Webová stránka (neoficiálna): www.rhodes-airport.org/
Telefón: +30 2241088700

Kontakt

Rhodes International Airport
DIAGORAS
851 06
Dodecanese islands
Rhodes island
Greece

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Rhodos

Doprava autobusom

Letisko Rhodos je obsluhované pravidelnou autobusovou linkou smerujúcou do hlavného mesta Rhodos. Cesta co centra trvá približne 35 minút a na ceste zastavuje na viacerých zastávkach. Zastávka autobusu sa nachádza zhruba 300 metrov od terminálu. Väčšinou však po prílete na dovolenku zabezpečuje súkromnú autobusovú dopravu pre dovolenkárov ich cestovná kancelária priamo do hotelových komplexov.

Doprava taxíkom

Na dopravu z a na letisko Rhodos môžete využiť aj služby miestnych taxislužieb. Taxíky majú tmavomodrú farbu s bielou strechou a označenie Taxi. Parkovisko taxíkov sa nachádza pred terminálom príletov.

Doprava autom

Letisko Rhodos je aj dostupné autom, pričom si môžete zapožičať auto vo viacerých auto požičovniach. Na letisku máte k dispozícii pobočky viacerých veľkých auto požičovní: Avis, Budget, Europcar, Hertz a Sixt.

Parkovanie na letisku Rhodos

Pre krátkodobé a dlhodobé parkovanie na letisku Rhodos môžete využiť viaceré parkovacie plochy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti terminálu. Parkovanie na letisku je spoplatnené.

Prenájom auta na letisku Rhodos

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Ubytovanie na Rhodose

Mapa letiska Rhodos

Zdieľať

Pridajte komentár: