Letisko Atény | ATH | Athens International Airport

0

Medzinárodné letisko Atény je moderným prístavom pre linky z celého sveta. Poskytuje služby na vysokej úrovni s vynikajúcim dopravným spojením do hlavného mesta Grécka. Letisko Atény má dve pristávacie dráhy s dĺžkou 4000 a 3800 metrov. Je domovskou základňou pre letecké spoločnosti Aegean Airlines a Ryanair. Služby letiska ročne využíva viac ako 20 miliónov pasažierov. Zo Slovenska prevádzkuje priamu linku do Atén s odletom z Bratislavy letecká spoločnosť Ryanair.

Základné informácie

IATA kód: ATH
Webová stránka: www.aia.gr
E-mail: airport_info@aia.gr
Telefón: (+30) 210 35 30 000

Kontakt

Athens International airport
„El. Venizelos“ SA
Spata 19019
Greece

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Atény

Doprava autobusom

Letisko Atény je obsluhované 4 mestskými autobusovými linkami a 5 regionálnymi linkami. Mestské linky premávajú do rôznych častí mesta, pričom poskytujú najlacnejšiu alternatívu dopravy do mesta a ponúkajú spojenie s prístavom a inými dôležitými uzlami.

Zastávky sa nachádzajú pri východe z príletového terminálu.

Doprava vlakom / metrom

Letisko Atény je dostupné metrom, linka 3 – Aghia Marina – Athens International Airport. Neplatí tu však klasický lístok na metro, ale je potrebné kúpiť si špeciálny lístok na letisko.

Letisko je dostupné taktiež vlakom. Suburban Rail zastavuje na Centrálnej železničnej stanici (Larissis Station), v prístave (Port of Pireaus) a v Kiato.

Zastávka metra a vlakov sa nachádza pár minút chôdze od terminálu.

Doprava taxíkom

Taxi služba je dostupná pri príletovej hale, Exit 3.
Viac informácií o taxi službe

Doprava autom

Letisko Atény je dostupné autom z viacerých smerov a poskytuje bohaté možnosti parkovania.

Parkovanie na letisku

Parkovanie na letisku Atény

Krátkodobé parkovanie je možné na parkoviskách P1 a P2, ktoré sa nachádzajú len 2 minúty chôdze od príletového terminálu. Prvých 20 minút parkovania je zadarmo.

Dlhodobé parkovanie je možné na parkovisku P3, ktoré sa nachádza 5 minút chôdze od terminálov, prípadne 5-6 minút jazdy bezplatným autobusom.
Viac informácií o parkovaní
Rezervácia parkovania

Prenájom auta na letisku Atény

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Ubytovanie v okolí Atén

Mapa letiska Atény

Zdieľať

Pridajte komentár: