Letisko Londýn Stansted – London Stansted Airport (STN)

0

Letisko Londýn Stansted je tretie najrušnejšie Londýnske letisko. Mnohé nízko nákladové letecké spoločnosti tu majú umiestnené svoje letecké bázy. Z Bratislavy denne premávajú na letisko Stansted pravidelné linky 2 x denne.

IATA kód: STN
Webová stránka: www.stanstedairport.com
E-mail: info@stanstedairport.com
Telefón: +44 (0) 844 335 1803

Doprava na letisko a z letiska:

Ako sa dostanem do Londýna?
Z Letiska Stansted premávajú do centra Londýna viaceré autobusové linky. Medzi najpoužívanejšie patrí National Express a Teravission. Cesta trvá približne 1 hodinu a 20 minút. Treba však rátať s častými dopravnými zápchami v Londýne a preto si na cestu na letisko radšej vyhraďte aspoň 4 hodiny, aby ste stihli prejsť bezpečnostnou kontrolou, ktorá máva často aj polhodinové rady.
Viac informácií o linkách

Okrem Londýna premávajú z letiska aj ďalšie linky do okolitých miest.

Letisko Londýn Stansted sa nachádza blízko diaľnice M8. Použite zjazd 8a (smer od Londýna) alebo 8 (smer od Cambridgu) a sledujte značky na letisko.

Parkovanie na letisku

Na dopravu z Letiska Londýn Stansted je možné využiť aj služby taxislužieb.
Viac informácií o taxi službe

Letisko Londýn Stansted má priame vlakové spojenie do centra Londýna. Vlaky odchádzajú každých 15 minút a cesta trvá približne 47 minút. Vlaková stanica sa nachádza priamo pod terminálom. Doprava vlakom predstavuje najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Londýna.
Viac informácií o doprave vlakom

Parkovanie:

Krátkodobé a dlhodobé parkovanie na Letisku Londýn Stansted je možné na vyhradených parkovacích plochách pri letisku v blízkom aj vzdialenejšom okolí.
Viac informácií o parkovaní

Kontakt:

Stansted Airport
Enterprise House
Bassingbourne Road
Essex CM24 1QW
United Kingdom

Mapa:

Zdroj: www.stanstedairport.com

Zdieľať

Pridajte komentár: