Letisko Londýn Stansted | STN | London Stansted Airport

0

Letisko Londýn Stansted je tretie najrušnejšie Londýnske letisko. Nachádza sa 48 kilometrov severovýchodne od Londýna. Jednu zo svojich základní tu má letecká spoločnosť Ryanair. Letisko Londýn Stansted má jednu pristávaciu dráhu s dĺžkou 3049 metrov. Služby letiska ročne využíva viac ako 24 miliónov pasažierov. Z Bratislavy prevádzkuje priamu linku na letisko Londýn Stansted letecká spoločnosť Ryanair. Toto spojenie patrí medzi najobľúbenejšie medzi slovenskými cestujúcimi.

Základné informácie

IATA kód: STN
Webová stránka: www.stanstedairport.com
E-mail: info@stanstedairport.com
Telefón: +44 (0) 844 335 1803

Kontakt

Stansted Airport
Enterprise House
Bassingbourne Road
Essex CM24 1QW
United Kingdom

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Londýn Stansted

Doprava autobusom

Ako sa dostanem do Londýna?
Z Letiska Stansted premávajú do centra Londýna viaceré autobusové linky. Medzi najpoužívanejšie patrí National Express a Teravission. Cesta trvá približne 1 hodinu a 20 minút. Treba však rátať s častými dopravnými zápchami v Londýne a preto si na cestu na letisko radšej vyhraďte aspoň 4 hodiny, aby ste stihli prejsť bezpečnostnou kontrolou, ktorá máva často aj polhodinové rady.
Viac informácií o linkách

Okrem Londýna premávajú z letiska aj ďalšie linky do okolitých miest.

Doprava vlakom

Letisko Londýn Stansted má priame vlakové spojenie do centra Londýna. Vlaky odchádzajú každých 15 minút a cesta trvá približne 47 minút. Vlaková stanica sa nachádza priamo pod terminálom. Doprava vlakom predstavuje najrýchlejší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Londýna.
Viac informácií o doprave vlakom

Doprava taxíkom

Na dopravu z Letiska Londýn Stansted je možné využiť aj služby taxislužieb.
Viac informácií o taxi službe

Doprava autom

Letisko Londýn Stansted sa nachádza blízko diaľnice M8. Použite zjazd 8a (smer od Londýna) alebo 8 (smer od Cambridgu) a sledujte značky na letisko.

Parkovanie na letisku

Parkovanie na letisku Londýn Stansted

Krátkodobé a dlhodobé parkovanie na Letisku Londýn Stansted je možné na vyhradených parkovacích plochách pri letisku v blízkom aj vzdialenejšom okolí.
Viac informácií o parkovaní

Prenájom auta na letisku Londýn Stansted

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Ubytovanie v okolí Londýna

Mapa letiska Londýn Stansted

Zdieľať

Pridajte komentár: