Letisko Heraklion – Kréta | HER | Heraklion Airport Nikos Kazantzakis

0

Letisko Heraklion na Kréte je druhým najrušnejším letiskom v Grécku. Toto letisko je zdieľané tak pre civilné aj armádne lety. Vďaka obľúbenosti ostrova Kréta jeho bránami prejdú najmä počas letnej turistickej sezóny obrovské davy cestujúcich a dovolenkárov. Zo Slovenska na ostrov Kréta nelieta žiadna priama linka. Počas letnej turistickej sezóny však môžete využiť viaceré charterové linky, ktoré prevádzkujú lety z viacerých slovenských letísk.

Základné informácie

IATA kód: HER
Webová stránka: www.hcaa.gr
Telefón: +30 2810-397800

Kontakt

Heraklion International Airport
N.Kazantzakis 71601
Heraklion Crete Island
Greece

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Heraklion

Doprava autobusom

Letisko Heraklion na Kréte je obsluhované pravidelnými autobusovými linkami smerujúcimi do rôznych kútov ostrova. Väčšinou však po prílete na dovolenku zabezpečuje súkromnú autobusovú dopravu pre dovolenkárov ich cestovná kancelária priamo do hotelových komplexov.

Doprava taxíkom

Na dopravu z a na letisko Heraklion môžete využiť aj služby miestnych taxislužieb. Stojisko taxislužieb sa nachádza hneď pred terminálom.

Doprava autom

Letisko Heraklion je aj dostupné autom, pričom si môžete zapožičať auto vo viacerých auto požičovniach. Na letisku máte k dispozícii pobočky viacerých veľkých auto požičovní.

Parkovanie na letisku Heraklion

Pre krátkodobé a dlhodobé parkovanie na letisku Kréta môžete využiť viaceré parkovacie plochy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti terminálu. Parkovanie na letisku je spoplatnené.

Prenájom auta na letisku Heraklion

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Ubytovanie na Kréte

Mapa letiska Heraklion

Zdieľať

Pridajte komentár: