Letisko Miláno – Bergamo | BGY | Bergamo airport – Orio Al Serio

0

Letisko Miláno – Bergamo je druhé veľké letisko v aglomerácii, ktoré otvára nielen možnosť dopraviť sa do Milána, ale aj do samotného Bergama a okolia. Určite neprehliadnite Bergamo a zastavte sa v jeho historickom centre, ktoré vás zaručene očarí – možno aj viac, ako samotné Miláno. Letisko má jednu pristávaciu dráhu s dĺžkou 2934 metrov a jedu malú dráhu s dĺžkou 778 metrov pre malé motorové lietadlá. Letisko Bergamo je základňou pre letecké spoločnosti Ryanair a DHL Aviation. Aktuálne sa do Bergama dostanete z Bratislavy priamou linkou leteckej spoločnosti Ryanair.

Základné informácie

IATA kód: BGY
Webová stránka: www.orioaeroporto.it
E-mail: online formulár
Telefón: +35 326323

Kontakt

Milan Bergamo – Orio Al Serio
SACBO Via Aeroporto 13
I-24050 Orio Al Serio
Italy

Prílety a odlety

Doprava na letisko a z letiska Miláno – Bergamo

Doprava autobusom

Z Letiska Bergamo (Miláno) sa dostanete do centra mesta Bergamo jednoducho mestskou hromadnou dopravou. Lístky si môžete zakúpiť v príletovej hale. Na spoznávanie mesta sa určite oplatí zakúpiť celodenný lístok.

Do Milána a ďalších destinácií premávajú viaceré diaľkové autobusové linky. Stanovisko autobusov je priamo pred príletovým terminálom.
Viac informácií o linkách

Doprava vlakom

Na vlakovú stanicu v Bergame sa dostanete z letiska autobusom približne za 10 minút. Z vlakovej stanice premávajú priame vlakové spojenia do Milána a ďalších častí Talianska.
Viac informácií

Doprava taxíkom

Na dopravu z Letiska Bergamo (Miláno) je možné využiť aj služby taxislužieb.
Viac informácií o taxi službe

Doprava autom

Letisko Bergamo (Miláno) je dostupné autom po ceste SS671, na ktorú sa schádza z diaľnice A4.

Parkovanie na letisku

Parkovanie na letisku Miláno – Bergamo

Krátkodobé a dlhodobé parkovanie na letisku Bergamo (Miláno) je možné na vyhradených parkovacích plochách pred terminálom.
Viac informácií o parkovaní

Prenájom auta na letisku Miláno – Bergamo

Na letisku pôsobí viacero požičovní áut renomovaných značiek. Prenájom auta si vybavíte v zastupiteľstvách autopožičovní vo vestibule príletovej haly.

Ubytovanie v okolí Milána – Bergama

Mapa letiska Miláno – Bergamo

Zdieľať

Pridajte komentár: